McGregor a vrut sa lupte la UFC 222! Vezi ce s-a intamplat!

Dupa ce Max Holloway s-a retras din main event, UFC-ul avea nevoie de un inlocuitor pe masura.

Spre surpriza tuturor, se pare ca salvarea putea veni chiar de la Conor McGregor, insa UFC-ul nu a fost de acord, spunand ca nu au suficient timp la dispozitie pentru a monetiza corespunzator acest meci.

YouTube player

Voi lupta din nou. Punct. Sunt cel mai bun. Am pasit in fata pentru UFC 222, ca sa lupt cu Frankie Edgar cand s-a retras Max, dar mi s-a spus ca nu este suficient timp pentru a genera banii de care UFC-ul ar avea nevoie.

Eram foarte incantat de oportunitatea de a intra in ultimul minut si a bate ultimul featherweight ramas, fara a avea nici o alta grija sau indatorire ulterioara.

Va rog sa respectati munca enorma depusa de mine inafara custii si a tot ceea ce inseamna lupta. Munca ce a venit peste cea pe care o depuneam deja pentru a fii cel mai bun luptator.

Sunt aici. E datoria lor sa vina la mine. Eu sunt aici.

Al vostru cu sinceritate,

Campionul” a declarat McGregor pe Instagram.

Managerul lui Frankie Edgar, Ali Abdelaziz, a negat insa afirmatiile lui McGregor.

McGregor este momentan in stadiul de negocieri cu UFC-ul, acesta cerand parte din actiuni pentru a lupta mai departe. Aceste negocieri prelungite cel mai probabil il vor costa centura la lightweight, care foarte probabil ii va fi retrasa inainte de Ferguson vs Nurmagomedov, insa este foarte putin probabil sa nu-l mai vedem pe Conor in cusca.

1 View0
Anderson Silva despre testul USADA picat: As fi prost sa iau steroizi.

Intrebat daca a luat constient steroizi, Anderson Silva a raspuns:

„Bineinteles ca nu. Poate suplimentele pe care le iau sunt contaminate. Nu stiu. Astept sa vedem ce se intampla. As fi prost sa iau steroizi. Pentru ca sunt prea batran. Nu mai sunt la inceputul carierei. Sunt la sfarsit.”

YouTube player

Afirmatiile sunt in ton cu ceea ce crede si Rogerio Camoes, preparatorul fizic al lui Anderson Silva:

„Am incredere in el si in cuvantul lui. Anderson e un barbat matur, foarte experimentat. Si e constient de asta – nu ar folosi ceva, astfel riscand sa fie suspendat si imaginea sa sa aibe de suferit. Credem ca unul din suplimente a fost contaminat. Tot ce a folosit va fi analizat, ca sa putem demonstra eventual ca a fost vorba de o contaminare.”

Chiar si in eventualitatea unei suspendari, Silva inca vrea sa lupte, visul lui fiind un meci impotriva lui Roy Jones:

„Iubesc sa lupt. Asta este viata mea. Mi-ar placea sa lupt cu domnul Roy Jones. E visul meu.”

 

916 Views0
UFC 224: Belfort vs Machida. Vezi declaratia lui Belfort.

Belfort tocmai a facut anuntul pe contul sau de Instagram! Ultimul meci din cariera sa va avea loc in Brazilia, pe 12 Mai, impotriva prietenului sau, Lyoto Machida!

YouTube player

„Au trecut peste 20 de ani de cand sunt relevant in acest sport. Am doborat multe bariere si am pavat drumul pentru urmatoarea generatie. Sunt unul dintre pionierii sportului si sunt mandru de asta. Nu as putea sa intru in cusca pentru ultima oara, fara sa trimit un mesaj relevant atletilor, fanilor si sportului in sine. Acesta este motivul pentru care am ales sa lupt impotriva unui prieten. Un atlet pentru care am foarte mult respect. Un om bun, un familist. Eu sunt impotriva trash talking-ului. MMA-ul este un sport! Un sport in care eu si altii ca mine muncim din greu pentru a ne sustine familiile. Lyoto si cu mine ne stim de multi ani, ii cunosc familia si ne-am antrenat impreuna. Am vrut ca lupta sa aiba loc in Brazilia pentru ca acolo a inceput totul si acum e momentul ca noi sa trimitem un mesaj lumii. Mesajul este: RESPECT! 12 Mai, eu si cu Lyoto Machida vom intra in cusca ca niste profesionisti si vom fi prieteni dupa. Intotdeauna ne vom respecta si vom da totul in cusca. Vreau ca oamenii sa inteleaga ca nu trebuie sa fii un bully ca sa fii un luptator, trebuie sa fii un barbat adevarat. De asta are nevoie lumea asta. De barbati adevarati gata sa plateasca pretul pentru a face diferenta” a spus Belfort.

766 Views0
Matt Mitrione: Miocic e numarul 1, indiferent de cine castiga turneul din Bellator. Vezi declaratia acestuia.

Matt Mitrione concureaza la Bellator 194 impotriva lui Roy Nelson, pentru a avansa in piramida greilor.

Acesta nu crede insa ca piramida va decide cel mai bun greu din lume, acel loc fiind ocupat de altcineva.

YouTube player

„Castigarea acestui turneu din Bellator nu ma va face numarul 1 la heavyweight. Stipe e numarul 1. Nimeni nu poate contesta asta. Cred ca ar fi super sa am o sansa sa lupt impotriva lui. Daca legea lui Ali ar fi adoptata vreodata, ar fi ceva foarte misto. Si ar fi frumos si pentru fani. Atunci as afla daca chiar sunt atat de bun sau nu.

Cred ca ar fi minunat sa scapam cumva de circuitele individuale, pentru ca nu putem concura unul impotriva celuilalt si e o prostie. In baseball, Liga Americana si Liga Nationala concureaza una impotriva celeilalte. Se intampla si in alte sporturi. Aici de ce nu se intampla? Nu are sens.

Abia astept sa demonstrez ca sunt cel mai bun heavyweight din Bellator. Roy Nelson e si el acolo. Chiar a reusit sa ma invinga. Ar fi stupid sa spun ca exista un adversar mai dificil decat el in Bellator” a spus Matt.

 

 

.

823 Views0