fbpx
Urmeaza UFC Fight Night 185: Curtis Blaydes vs Derrick Lewis
65 Views
Urmeaza UFC Fight Night 185: Curtis Blaydes vs Derrick Lewis

UFC Fight Night 185 va avea loc in Las Vegas, Nevada, si va pune in scena un main event greu de tot, atat din punct de vedere a categoriei la care se va disputa, dar si luand in calcul numele celor doi luptatori: Curtis Blaydes si Derrick Lewis.

Probabil ca toata lumea se asteapta ca Blaydes sa isi doreasca sa duca lupta la sol din primele secunde, iar de la „The Black Beast” se asteapta lovitura de knockout.

Indiferent de cine va castiga aceasta partida, vom avea un nou pretendent la centura de campion UFC la categoria Heavyweight. In cazul in care Francis Ngannou il va invinge pe Stipe Miocic si va deveni campion, cel mai probabil va lupta impotriva lui Derrick Lewis, pentru a-si lua revansa, deoarece pe Curtis Blaydes l-a invins deja de 2 ori.

Toate aceste vor avea loc dupa ce Jon Jones isi va face debutul la categoria grea impotriva castigatorului dintre Stipe Miocic si Francis Ngannou.

Co-main eventul serii va fi o lupta la categoria Bantamweight feminin, unde brazilianca Ketlen Vieira va incerca sa o zdrobeasca pe rusoaica Yana Kunitskaya. Daca Vieira va reusi sa o invinga pe Kunitskaya, cel mai probabil va lupta impotriva Amandei Nunes.

Urmareste mai jos toate luptele ce vor avea loc la gala UFC Fight Night 185: Curtis Blaydes vs Derrick Lewis.

Main card

Categoria de greutate

  • Heavyweight Curtis Blaydes vs. Derrick Lewis
  • Bantamweight Feminin Ketlen Vieira vs. Yana Kunitskaya
  • Featherweight Charles Rosa vs. Darrick Minner
  • Heavyweight Aleksei Oleinik vs. Chris Daukaus
  • Middleweight Phil Hawes vs. Nassourdine Imavov
  • Heavyweight Andrei Arlovski vs. Tom Aspinall

Preliminarii

  • Featherweight Pat Sabatini vs. Rafael Alves
  • Featherweight Jared Gordon vs. Danny Chavez
  • Lightweight Drakkar Klose vs. Luis Peña
  • Bantamweight Eddie Wineland vs. John Castañeda
  • Featherweight Nate Landwehr vs. Julian Erosa
  • Flyweight Feminin Shana Dobson vs. Casey O’Neill
  • Featherweight Chas Skelly vs. Jamall Emmers
  • Bantamweight Aiemann Zahabi vs. Drako Rodriguez
  • Heavyweight Sergey Spivak vs. Jared Vanderaa